تدارک همایش «چرخه تولید آب و برق از منابع آبی نامتعارف»
1397/10/18

هدف از برگزاری این همایش برداشتن گامی در راستای دستیابی به رشد سبز از طریق شناسایی و توسعه کسب و کار، منطبق بر ارکان توسعه پایدار در بخش آب و برق کشور است.
مهندس بزرگ‌زاده معاون فنی و پژوهش‌های شرکت در این خصوص گفت: تشدید چالش‌ها و تنش‌های آبی از یک‌سو و کاهش منابع آب شیرین و تازه در اقلیم خشک کشور از سوی دیگر، بیش از پیش بر اهمیت توجه به منابع آب‌های نامتعارف و حرکت به سمت راهکارهای شیرین سازی و بازگردانی این قبیل منابع آبی می‌افزاید. از سویی دیگر با درنظر گرفتن شرایط سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و محیط زیستی حال حاضر کشور، نیاز به روشی کارآمد برای ساماندهی انرژی و راهبردهای اجرایی برای سرمایه‌گذاری در حوزه فناوری‌های نوین مرتبط با منابع آبی نامتعارف و در راستای توسعه پایدار به شدت احساس می‌گردد.
وی افزود: از این رو، انجمن برق‌آبی ایران با مشارکت شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران و گروه مپنا ضمن شناسایی صنایع، پژوهشگاه‌ها، فناوری‌های نوین، نهادهای حاکمیتی و نقش آن‌ها در زمینه شیرین سازی و تصفیه آب‌های نامتعارف، چالش‌ها و ظرفیت‌های موجود در این حوزه را شناسایی نموده و در نظر دارد همایش ملی «چرخه تولید آب و برق از منابع آبی نامتعارف» را برگزار نماید.
همایش مذکور با حضور سیاست‌گذاران، پژوهشگران و شرکت‌های فعال در حوزه انرژی در تاریخ 5 و 6 شهریورماه سال 1398 در شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران و با حمایت دانشگاه‌ها و سازمان‌های مرتبط با این حوزه برگزار خواهد گردید.
لازم به ذکر است از بهمن‌ماه سال جاری مقاله‌های علمی از طریق سایت انجمن برق‌آبی ایران دریافت خواهد شد؛ علاوه بر این مقالات پذیرفته شده در همایش به‌صورت شفاهی و پوستر ارائه و در نشریه سد و نیروگاه برق‌آبی به چاپ خواهد رسید